Limonlu Nane Şerbeti Tarifi

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

9 kişinin defterinde

Limonlu Nane Şerbeti Tarifi
27 Nisan 2021 30 defa okundu 0 yorum

Limonlu Nane Şerbeti Tarifi özellikle hastalar için özel olarak hazırlanmış muhteşem bir şifa kaynağı olarak önünüze çıkmaktadır. Bol vitaminli ve oldukça lezzetli bir şifa kaynağı olan Limonlu Nane Şerbeti Tarifi mutlaka denemeniz gereken bir şerbet. Sayfalarımızda bu tarif İçecek tarifleri kategorisinde yer almaktadır. Bizde sizler için en iyi tarifleri yayınladığımız sayfalarımızda Limonlu Nane Şerbeti Tarifi yayınlamaktayız.

Limonlu Nane Şerbeti Tarifi soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak bol vitaminli tarifler arasında yer almaktadır. Soğuk algınlığından şikayet eden ve vitamin takviyesi arayanlar için hazırlanmış bu tarifte umarız şifa bulabilirsiniz. Eskilerden gelen çok faydalı farklı şifa kaynağı tarifler bulunmaktadır. Bizde bu tarifleri arayarak sizlerle buluşturuyoruz. Kocakarı ilaçları diye adlandırılan farklı şifa kaynakları hakkında biraz bilginiz varsa soğuk algınlığı döneminde bu tarz şerbetlerin tüketildiğini biliyorsunuzdur.

Limonlu Nane Şerbeti Tarifi farklı şerbet arayışında olan ziyaretçilerimizin de ilgi odağındadır. Sofralarda şerbetler özel bir yere sahiptir. Yenilen yemeğin ağırlığını bir nebze hafifletmek için ihtiyaç duyulan şerbetlerden biri olan Limonlu Nane Şerbeti Tarifi kesinlikle tüketilmesi gereken şerbetlerdendir. Limonlu şerbet türlerinden birisi olan bu tarifi sizde misafirlerinize ikram etmelisiniz. Naneli şerbet tarifleri arıyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz.

Sizler için hazırladığımız sayfalarımızda günlük farklı tarifler yayınlamaktayız. Sizde bu tarifleri inceleyerek sofralarınıza farklı lezzetler hazırlayabilirsiniz. Fakat bildiğiniz gibi herkes kendi mutfağının şefidir. Ayrıca kesinlikle bildiğiniz gibi size sunulan tariflere harfiyen uymanız gerekmez. İstediğiniz gibi bazı değişiklikler yaparak tarife farklı lezzetler de katabilirsiniz. Ufak dokunuşlar  karşınıza farklı lezzetler çıkaracaktır.

 • Kişi Sayısı:
  6 kişilik
 • Hazırlama Süresi:
  30 dakika
 • Pişirme Süresi:
  -- dakika

Malzemeler

 • 4 limonun suyu
 • 10 dal taze nane
 • 200 gr toz şeker
 • 2 litre su
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 3 karanfil

Yapılışı

1.Listede yer alan bütün malzemeleri cam bir şişenin içine aktaralım
2.Sonrasında iyice karıştırıp yaklaşık bir sekiz saat bekletelim
3.Ardından su ilave edip kaynamasını sağlayalım
4.Son olarak servis yapmadan önce tülbentten geçirin, afiyet olsun.

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.